„Witajcie w bajkowym świecie Promyka” – występ artystyczny oraz wernisaż dla dzieci z okazji Dnia Dziecka
24 czerwca Centrum Kultury i Książki w Gościnie zamieniło się w niezwykły teatr dla dzieci. Wydarzenie zgromadziło liczne grono najmłodszych mieszkańców Gminy Gościno za sprawą Uczestników ŚDS „Promyk”, którzy z okazji Dnia Dziecka przygotowali wyjątkowy występ artystyczny pt. „Bajka o Królu Sielaw”, dedykowany najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.
Na uroczyste wydarzenie zaproszono dzieci z lokalnych przedszkoli oraz uczniów klas I–III szkół podstawowych. Wśród widzów obecni byli również Burmistrz Gościna Pan Marcin Pawlak, Zastępca Burmistrza Pan Łukasz Rybarkiewicz oraz Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Ptasie Podwórko” Pani Katarzyna Oleszkiewicz. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gościnie wydarzenie wzbogacono o wernisaż fotografii z bajkowej galerii „Promyka”.
Podczas przedstawienia Uczestnicy ŚDS zaprezentowali swoje umiejętności i talenty w programie wypełnionym autorską muzyką, tańcem oraz grą aktorską, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Szczególnym i niezwykle wzruszającym elementem spotkania była prezentacja galerii zdjęć ukazujących spotkania z najmłodszymi widzami Środowiskowego Domu Samopomocy na przestrzeni lat 2013–2025.
Spotkanie było doskonałą okazją do integracji, rozwijania wzajemnej życzliwości oraz wspólnego świętowania jednego z najradośniejszych dni w roku.
Uczestnicy ŚDS „Promyk” po raz kolejny pokazali, że dzięki zaangażowaniu i pasji można sprawiać radość innym oraz wzbogacać lokalną społeczność poprzez wzajemny szacunek, współpracę i integrację. Autorski występ „Promyka” jest dowodem na to, że kultura i sztuka mają niezwykłą moc – budują więzi społeczne, promują aktywność społeczną i twórczość osób z niepełnosprawnościami oraz pokazują, jak ogromną wartość dla naszej lokalnej społeczności stanowią osoby z niepełnosprawnościami i jak wiele do niej wnoszą.







