Postęp prac przy rozbudowie drogi Gościno – Gościno Dwór
Trwają prace związane z realizacją inwestycji pn. „Rozbudowa drogi Gościno – Gościno Dwór”. Dziś wykonywany jest kolejny etap robót drogowych – układanie warstwy asfaltowej na modernizowanym odcinku drogi powiatowej.
Przypomnijmy, że umowa na realizację inwestycji została podpisana z firmą Strabag Polska. Zadanie obejmuje rozbudowę odcinka od ronda przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego w Gościnie do pętli autobusowej w Gościnie Dwór.
W ramach inwestycji przewidziano m.in.:
- poszerzenie jezdni do 6 metrów,
- budowę drogi dla pieszych i rowerzystów,
- wykonanie zatok postojowych,
- budowę nowych przystanków autobusowych,
- modernizację odwodnienia,
- wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego.
Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2026 roku.
Rozbudowa drogi znacząco poprawi bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców i wszystkich użytkowników tej trasy.



