Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji technicznej zapasowego ujęcia wody w Gminie Gościno
W dniu dzisiejszym, w obecności Zastępcy Burmistrza Łukasza Rybarkiewicza oraz przedstawiciela firmy INWOD Inżynieria Środowiska Wodnego Projektowanie i Nadzory Waldemara Łągiewka, została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Przygotowanie dokumentacji technicznej zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie Gminy Gościno – opracowanie dokumentacji technicznej dla wykonania zapasowego ujęcia wody wraz ze stacją uzdatniania wody jako elementu zabezpieczenia ciągłości dostaw wody w sytuacjach kryzysowych”.
Przedmiotem zadania jest przygotowanie kompleksowej dokumentacji technicznej niezbędnej do realizacji inwestycji związanej z wykonaniem zapasowego ujęcia wody wraz ze stacją uzdatniania wody. Planowana infrastruktura będzie stanowiła istotny element systemu bezpieczeństwa gminy, zapewniając ciągłość dostaw wody w sytuacjach kryzysowych oraz w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń.
Realizacja przedsięwzięcia wynika z potrzeby zapewnienia prawidłowego funkcjonowania gminy w sytuacjach nadzwyczajnych oraz realizacji zadań własnych samorządu w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej. Opracowana dokumentacja stworzy solidne podstawy projektowe do dalszych działań inwestycyjnych, które przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenia odporności infrastruktury komunalnej na sytuacje kryzysowe.
Wartość podpisanej umowy wynosi 119 310,00 zł brutto.
Termin wykonania zadania ustalono na dzień 16 listopada 2026 r.


