Nowe oznakowanie ścieżek rowerowych na terenie Gminy Gościno w ramach projektu „Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Stary Kolejowy Szlak”
Zakończył się IV etap budowy Starego Kolejowego Szlaku - jednej z długodystansowych tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Powstało 5 kilometrów drogi rowerowej z Białogardu do Karlina i oznakowano 31 km trasy, w tym na terenie Gminy Gościno.
Oznakowanie obejmuje trasę rowerową między miejscowością Bezpraw przy DW102 i Karlinem. Istniejący szlak biegnie tu w większości po wydzielonej drodze dla rowerów zlokalizowanej w pasie drogowym lub niezależnie od niej, na starym nasypie kolejowym. Przebiega przez miejscowości: Bezpraw, Charzyno, Ząbrowo, Jarogniew, Lubkowie, Jeziorki, Gościno, Myślino, Pobłocie Małe, Pobłocie Wielkie, Karścino, Lubiechowo-Przystanek i Karlino. Wykonawcą prac była firma ONDE S.A.
Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego została zaplanowana na ponad 1100 km, w tym ok. 21 km na terenie Gminy Gościno. Pokonując trasę przez gminę możemy napotkać ciekawe miejsca i liczne atrakcje.
Zainstaluj aplikację mobilną
Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie to idealna propozycja dla osób, które planują wycieczkę rowerową po tym regionie i szukają funkcjonalnego, nowoczesnego przewodnika. Aplikacja zawiera aktualne przebiegi tras rowerowych Pomorza Zachodniego, w tym Velo Baltica (Euro Velo 10/13, R-10), trasę Pojezierzy Zachodnich, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak i trasę Wokół Zalewu Szczecińskiego. Można również skorzystać z nawigacji w trybie offline. Przy trasach zaznaczone są i opisane warte uwagi obiekty i miejsca przyjazne rowerzystom. Miejsca opatrzone są atrakcyjnymi zdjęciami, opisami, a część z nich posiada funkcję audioprzewodnika, dzięki czemu podczas wycieczki możemy posłuchać o interesujących nas miejscach. Dodatkową propozycją skierowaną dla użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób pomagają odwiedzić interesujące miejsca na terenie Pomorza Zachodniego. W przewodniku multimedialnym możemy również podejrzeć najważniejsze zwierzęta występujące na tym obszarze w formie modeli 3D. Dodatkowo niektóre miejsca na terenie Pomorza zostały zobrazowane panoramami sferycznymi. Znajdzie się coś i dla miłośników historii - dzięki funkcji fotoretrospekcji użytkownik będzie mógł podejrzeć jak niektóre miejsca wyglądały dawniej i porównać ze stanem obecnym. Przewodnik multimedialny zawiera również funkcję planera, dzięki któremu można w łatwy sposób zaplanować wycieczkę oraz zwiedzanie poszczególnych miejsc. Przydatną funkcją w aplikacji jest także “Zgłoś usterkę”, dzięki której można zgłosić problem na trasie (np. z uszkodzoną infrastrukturą) czy funkcja “Zgłoś problem”, jeśli przy danym obiekcie użytkownik zauważy nieaktualne dane. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej.