XXV Sesja Rady Miejskiej w Gościnie
W dniu 29 maja 2026 r. w sali posiedzeń Gminnego Centrum Ratownictwa w Gościnie odbyła się XXV Sesja Rady Miejskiej w Gościnie.
Obrady otworzyła Wieceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wiesława Ptaszyńska, która stwierdziła prawomocność sesji oraz przedstawiła proponowany porządek obrad.
Jednym z ważniejszych punktów sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze oraz złożenie ślubowania przez nowo wybranego radnego Pana Andrzeja Adamskiego, który uzyskał mandat w wyborach uzupełniających. Akt ślubowania oficjalnie rozpoczął wykonywanie mandatu radnego Rady Miejskiej w Gościnie.
Podczas sesji radni procedowali projekty uchwał dotyczące m.in. zmian w budżecie Gminy Gościno na rok 2026, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gościno na lata 2026–2034, udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Kołobrzeskiego, ustalenia stawek opłat za czynności bezpośrednio związane z pochówkiem na cmentarzach komunalnych położonych na terenie Gminy Gościno, a także zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych w Robuniu oraz nadania nazwy ulicy w miejscowości Ząbrowo.
W dalszej części obrad Burmistrz Gościna przedstawił sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym. Sesję zakończyła dyskusja oraz wolne wnioski i informacje.



