Urząd Miejski w Gościnie

Nowa inwestycja mieszkaniowa przy ul. Osiedlowej

Dnia 25 lipca 2025 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gościnie, spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk, reprezentowana przez Pana Roberta Madejskiego, w obecności Zastępcy Burmistrza Pana Łukasza Rybarkiewicza, podpisała umowę na realizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Osiedlowej w Gościnie.

W ramach realizowanego projektu na terenie przy ul. Osiedlowej w Gościnie powstaną trzy, dwukondygnacyjne budynki mieszkalne. Każdy z budynków zostanie wyposażony w sześć komfortowych lokali mieszkalnych, co łącznie da osiemnaście nowych mieszkań w pierwszym etapie realizacji.

Należy podkreślić, że podpisana dziś umowa stanowi jedynie początek planów inwestycyjnych spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Bałtyk. Zgodnie z założeniami projektu, na wskazanej lokalizacji planowana jest budowa łącznie pięciu budynków mieszkalnych, w których powstanie trzydzieści nowoczesnych mieszkań.

Realizacja tej inwestycji mieszkaniowej wpisuje się w strategię rozwoju gminy, mającą na celu zwiększenie dostępności mieszkań dla naszych mieszkańców oraz przyciągnięcie nowych osób do osiedlenia się. Nowe lokale mieszkalne przyczynią się do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na mieszkania w regionie.

Wykonawcą wyłonionym do realizacji tego przedsięwzięcia została firma PB IN-TECH Janusz Paprocki. Wartość inwestycji 8 510 000,00 zł. 

Termin zakończenia przedsięwzięcia planowany jest na dzień 31.05.2026r.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności