Urząd Miejski w Gościnie

420 tysięcy złotych na bezpieczeństwo mieszkańców

Gmina Gościno otrzymała 420 000 zł z Rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. To pierwsze od wielu lat dedykowane środki, które pozwolą odbudować system bezpieczeństwa i znacznie podnieść poziom przygotowania na różnego rodzaju zagrożenia.

Dzięki otrzymanym funduszom kupimy sprzęt niezbędny do reagowania w sytuacjach kryzysowych:

  • ochrona i medycyna – środki ochrony osobistej, apteczki pierwszej pomocy, sprzęt do dekontaminacji,
  • wyposażenie polowe – namioty pneumatyczne, nagrzewnice, nosze i plandeki do tworzenia punktów ewakuacyjnych,
  • sprzęt techniczny – systemy oświetlenia awaryjnego, zestawy narzędzi, urządzenia do dezynfekcji,
  • zaopatrzenie – żywność długoterminowa, zbiorniki na wodę pitną.

Nowe wyposażenie pozwoli nam lepiej reagować na powodzie, wichury, pożary i inne klęski żywiołowe. Będziemy też lepiej przygotowani na potencjalne zagrożenia militarne – w razie potrzeby szybko utworzymy mobilne punkty pomocy dla mieszkańców.

Część środków przeznaczymy na szkolenia dla instytucji i mieszkańców. Nauczymy się, jak skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych, organizować ewakuację i postępować w przypadku konfliktu zbrojnego.

To dopiero początek – program rządowy przewiduje kolejne etapy wsparcia. Naszym celem jest stworzenie kompleksowego systemu ochrony ludności, który będzie działał zarówno w czasie pokoju, jak i w sytuacjach nadzwyczajnych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności